پرش به محتوای اصلی

لباس های هوشمند

لباس های هوشمند از برترین تحولات و اختراعات قرن حاضر هستند. استفاده از اینترنت اشیا یکی دیگر از اتفاقاتی است که در حال فراگیر شدن است.

سیاری از کمپانی‌های تولید کننده پوشاک، کیف و کفش به تولید لباس‌ها و کفش‌های هوشمند می‌پردازند.

امروزه در کمپانی های بزرگ مانند سامسونگ و گوگل از نوعی لباس های هوشمند استفاده می شود. که به راحتی می توانند به اینترنت و شبکه داخل ساختمان ها وصل شوند. و اطلاعات و موارد مورد نیاز را برای سرور ها ارسال کنند.

در این لباس های هوشمند سنسور هایی نصب شده است. و می تواند اطلاعات ورزشکار و شخصی که لباس پوشیده را دریافت کند. و به سرور های مخصوص خود ارسال کند.

استفاده از اینترنت اشیا امکانات متنوعی به لباس‌ها می‌دهد. در ادامه یک سری از این امکانات را میخوانیم.

 استفاده از امواج رادیویی:

یکی از این امکانات تگ‌های RFID است. که مخفف تگ‌های شناسایی شونده فرکانس رادیویی یا Radio Frequency Identification است. این امکان کاری می‌کند تا بتوان تگ محصول را از طریق امواج رادیویی هم چک کرد.

 ردیابی بیماران آلزایمر:

بسیاری از لباس‌ها و کفش‌های متصل به اینترنت برای کمکرسانی به بیماران طراحی می‌شوند. برای مثال کفش‌های هوشمندی ساخته شده‌اند که حاوی ردیاب هستند. و می‌توان از آنها برای ردیابی بیماران مبتلا به آلزایمر، اوتیسم و مشکلات ذهنی استفاده کرد.

 کمک به افراد کم‌بینا:

یکی از سختی های افراد کم‌بینا یا نابینا پیدا کردن مقصد است. لباس های هوشمند و متصل به اینترنت، روش های رسیدن به مقصد را به این افراد اطلاع می‌دهند.

 کمک به ورزشکاران:

کفشهای هوشمند اطلاعات زیادی مانند فعالیت‌های جسمانی، قدم‌ها و کالری‌های سوزانده شده را به ورزشکاران می‌دهند. تا بتوانند وضعیتشان را بررسی کنند. و اگر مشکلی در عادت‌های ورزشی‌شان وجود دارد آنرا از بین ببرند.

 کارکرد امنیتی:

لباس‌های متصل به اینترنت کارکردهای امنیتی بسیار خوبی دارند. بسیاری از این لباس‌ها مجهز به شتاب‌سنج هستند. در صورتیکه فرد حرکت خارج از قاعده‌ای داشته باشد، اپلیکیشن متصل به لباس پیغام خطر را برای پلیس می‌فرستد. و درخواست کمک می‌کند.

 قابلیت گرمایشی:

برای مبارزه با سرما در شرایط سخت، لباس‌های هوشمند می‌توانند موثر عمل کنند. بسیاری از کفش‌های هوشمند می‌توانند دمای کفش را بالا و پاها را گرم نگه دارند.

 تولید برق:

در دنیای لباسهای مدرن کفشهایی طراحی شده‌اند که از نیروی راه رفتن الکتریسته تولید می‌کنند. الکتریسیته‌ای که قابلیت شارژ یک گوشی همراه را تنها با سه کیلومتر پیاده‌روی فراهم می‌کند.

از امکانات منحصر به فرد لباس‌های هوشمند این است که به اپلیکیشن روی تلفن همراه متصل میشوند. و می‌توانند اطلاعات زیادی را به مشتری انتقال دهند.

از جمله اینکه محصول، ساخت کدام کشور است. چه تاریخچه‌ای دارد و چه الیاف یا موادی در آن به کار رفته است. سپس مشتری محصول مورد نظرش را خریداری میکند. و فروشنده از طریق اپلیکیشن او را از آفرهای ویژه و خدمات جدید باخبر خواهد کرد.

لباس های هوشمند با تکنولوژی Tech Wear

راز لباس های هوشمند در الیافی است که از آن ساخته می‌شوند. لباس های هوشمند از لایه‌های مختلفی از الیاف ساخته شده‌اند. که هر کدام ویژگی و کارایی خاص خود را دارد.

به‌عنوان مثال، با در نظر گرفتن یک لایه نازک از الیاف در ساخت پارچه‌های هوشمند، مایعات به راحتی از لباس دفع می‌شوند. در مقابل، هوا به بخش‌های داخلی لباس جریان پیدا می‌کند.

از ویژگی‌های مهم لباس های تکنولوژی Tech Wear، نحوه دوخت آن‌ها است. برای دوخت لباس‌های معمولی، معمولاً به الگوهایی برای برش پارچه احتیاج داریم. متخصصین با ایجاد تغییراتی در الگوها، تلاش کرده‌اند تا دامنه حرکتی بالاتری را به لباس‌های Tech Wearببخشند.

ترک یک پاسخ

منو نزدیک

راه های ارتباطی

آدرس: مشهد، بلوار قرنی، چهارراه مجد، مجتمع ضامن آهو، طبقه 7+، واحد 702
شماره تماس: 9150060027 - 09931726431