پرش به محتوای اصلی

ساخت تیزر تبلیغاتی در مشهد

در این نوشته با معنی و مفهوم تیزر و نحوه و چگونگی ساخت تیزرهای تبلیغاتی و نکات و کاربردهای آن آشنا خواهید شد. پس با سایت آکادمی همراه باشید.

 

تیزر تبلیغاتی چیست؟

تبلیغات یکی از اولیه ترین و اصولی ترین عناصر شناخته شدن در میان مشتریان است. در این میان داشتن تیزر تبلیغاتی بخصوص برای محصولات جدید مانند یک سکوی پرتاب است.

این تیزر نوعی آگهی است که قبل از آگاهی کامل راجع به محصولی، در قالب ویدیو، عکس، ایمیل و … ظاهر می شود.  تلاشش هم این است که با سرنخ دادن و نشانه، حس کنجکاوی بیننده را در مورد محصول بر انگیزد. تیزر تبلیغاتی معمولا کوتاه و خلاصه است و اطلاعات زیادی در اختیار بیننده نمی گذارد و در واقع هدفش این است تا زمان رونمایی کامل محصول، ذهن بیننده را مشغول کند. در این مرحله پیامی به شما منتقل شده است. اما نصفه و نیمه، و اصلا نمی دانید قرار است چه اتفاقی بیفتد، یا اصلا محصول چیست و چه کارایی دارد.

انواع تیزر تبلیغاتی

در حالت کلی ۳ نوع تیزر تبلیغاتی وجود دارد:

  • رئال
  • انیمیشن
  • رئال انیمیشن

تیزر رئال

به تیزرهای تبلیغاتی که به صورت فیلم هایی با انسان های واقعی در محیط واقعی فیلم برداری می شوند و خود محصول واقعی را نشان می دهند تیزر رئال می گویند. معمولا تیزر های رئال استوری لاین یا خط داستانی مشخصی را دنبال و سعی در دادن پیامی خاص به بیننده دارند. برای بهتر متوجه شدن اینکه تیزر رئال چیست، می توانید تبلیغات تلویزیونی را در نظر بگیرید که معمولا عده ای افراد برای تبلیغ محصول، یا با هم مکالمه می کنند، یا ویژگی های محصول را توضیح می دهند. این گونه تیزر ها معمولا برای قشر خاصی ساخته نمی شوند و برای تمامی سنین مناسب هستند.

 

تیزر انیمیشن

تیزر انیمیشن نوعی از تیزر گرافیکی است که توسط نرم افزارهای کامپیوتری در قالب انیمیشن ساخته می شود. شخصیت های داستان و فضا در آن کاملا غیر واقعی و کارتونی هستند. این دسته از تیزر ها معمولا برای تبلیغ اسباب بازی یا در کل محصولاتی که با کودکان و نوجوانان در ارتباط است به کار می رود.

تیزر رئال انیمیشن

این نوع از تیزر ها ترکیبی از نوع بالا می باشند، یعنی افراد حقیقی را با تصاویر انیمیشین ترکیب می کنند. این نوع از تیزر معمولا برای تبلیغ خوراکی یا محصولات آموزشی کودکان و نوجوانان به کار می رود.

به عنوان مثال تبلیغات برند چی توز بیشتر تمرکزش بر این نوع از تیزر است.نه از طریق اینفلوئنسر ها منتشر می کنند و به خوبی دیده می شوند.

ده نکته تیزر تبلیغاتی

1) داشتن ایده خلاق

2) از ابهام استفاده کنید.

3) تیزر تبلیغاتی را از شبکه های مختلف اجتماعی منتشر کنید.

4) استفاده از  اینفلوئسنر

5) از شمارش معکوس استفاده کنید.

6) معما یا تست طراحی کنید.

7) زمان را مدیریت کنید.

8) بهره گیری از فرمت‌های گوناگون

9) پرده برداری از خدمات و نوین و استحکام پیام فروشنده

10) تصویر سازی

تیزر های تبلیغاتی

کاربرد تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزرتبلیغاتی کاربردهای زیادی دارد که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

  • برندها برای معرفی محصولات جدید خود و یا بهبود محصولات قبلی از تیزر تبلیغاتی استفاده می کنند.
  • برای پخش فیلم های تبلیغاتی در سینماها از تیزر استفاده می شود.
  • پخش کردن تیزر در بین سریالها
  •  در وب سایت کمپانی استفاده می شود.
  • در شرکت ها و جلسات کاری هم از لیزر استفاده می شود.
  • استفاده کردن از تیزر در کنفرانس ها و مطبوعات
ساخت تیزر های تبلیغاتی

مراحل ساخت کلیپ تبلیغاتی

پیش تولید تیزر

مقدمه کار که انواع کسب اطلاعات به صورت کامل از فرد سفارش دهنده ویدیو و بازدید از لوکیشن ها و دیدن کالاهاست. همچنین صحبت با مدیر عامل و کارشناس شرکت ارائه دهنده سناریو از سوی سازندگان تیزر نیز در این مرحله است. جمع‌آوری کردن گروه سازنده و برنامه‌ریزی دقیق آن برای انجام دادن کار هم از کارهای این مرحله است.

پس تولید تیزر

هنگامی که کار  تولید به اتمام می رسد اصلی ترین قسمت پس از تولید است. که آغاز به تدوین و انجام جلوه های خاص و ویژه شامل رنگ و نور و عقاب و گذاشتن صدا از تا حد خیلی زیاد می‌تواند در این مرحله پس تولید اشتباهاتی را اگر در پیش تولید و تولید شده است را جبران نماید.

 

جمع بندی

به طور کلی حذف شرکت و کسب و کاری برای این که محصولات خود را به دیگران معرفی کند به تبلیغ نیازمند است. ولی تبلیغات هم استراتژی های مخصوص به خود را دارا می باشد. تنها با ساختن یک ویدیو تبلیغاتی و منتشر کردن آن و بدون اینکه از استراتژی خاصی استفاده شود، نمی‌توان از قسمت تبلیغات انتظار داشت که نتیجه خوبی به ما بدهد. به طور کلی هر برند و کالایی نیاز به آن دارد که در ذهن افراد و مخاطبان  را از قبل برای برند مهیا و هیجان خرید را در او به وجود آورد. گفتنی است که یکی از روش های ایجاد هیجان در مشتری تیزر تبلیغاتی می باشد.

ترک یک پاسخ

منو نزدیک

راه های ارتباطی

آدرس: مشهد، بلوار قرنی، چهارراه مجد، مجتمع ضامن آهو، طبقه 7+، واحد 702
شماره تماس: 9150060027 - 09931726431