پرش به محتوای اصلی

تبلیغات محیطی یکی از چیزهایی است که اکثرا با آن روبه رو شده ایم.

زمانیکه پشت چراغ قرمز و لحظه‌شماری برای سبزشدن چراغ هستید، حتما چشمتان به یک بیلبورد تبلیغاتی می‌افتد.

در این مقاله قرار است به تعریف دقیق تبلیغات محیطی، انواع تبلیغات محیطی و مزایا و معایب آن بپردازیم. با سایت آکادمی همراه باشید.

 

تبلیغات محیطی به چه معناست؟

تبلیغات محیطی بیلبوردها، استرابوردها، پوسترها یا تلویزیون‌های تبلیغاتی است که در خیابان‌ها و فضاهای عمومی قرار دارند.

در متن‌های غیرتخصصی به آن (Outdoor Advertising) تبلیغات بیرونی هم گفته می‌شود. اکثرا آن را با تبلیغات خارج از خانه (Out of Home Advertising) یکسان می‌دانند. در تعاریف تخصصی‌تر، تبلیغات محیطی زیرمجموعه‌ای از تبلیغات خارج از خانه محسوب می‌شود.

برای مثال، تبلیغات موجود در ایستگاه‌های مترو یا تبلیغات در مراکز خرید در دسته تبلیغات خارج از خانه قرار می‌گیرد. نه در دسته تبلیغات محیطی. درواقع با توجه به واژه Outdoor Advertising، ممکن است تعریف ما از این نوع تبلیغ محدود به محیط‌های باز شود. در صورتی که Out of Home Advertising تمام تبلیغاتی که خارج از محیط خانه انجام می‌شوند را دربر می‌گیرد.

تبلیغات محیطی

مهم‌ترین انواع تبلیغات محیطی

  • تبلیغات در حمل و نقل عمومی
تبلیغات محیطی در حمل و نقل
  • تبلیغات در مبلمان شهری
تبلیغات در مبلمان شهری
  • بیلبوردها و بنرها
تبلیغات شهری
  • تبلیغات موجود در مراکز خرید و سینماها و پمپ بنزین‌ها
  • تبلیغهای موجود در محل‌های انتظار مثل مطب پزشکان، آرایشگاه‌ها و داروخانه‌ها
  • تبلیغ موجود در سایه‌بان‌های نصب شده در خیابان

مزایای تبلیغات محیطی

مقرون به صرفه بودن

تبلیغات محیطی یکی از مقرون به صرفه ترین شکل تبلیغات در صنعت است. تبلیغات روی یک بیلبورد، نیمکت یا داخل فروشگاه می‌تواند با هزینه بسیار پایین برداشت مشتری را ایجاد کند. حتی در مناطق با نور زیاد، باز هم می‌تواند ارزان تر از هزینه بازاریابی دیجیتال باشد.

برای یک تجارت کوچک که به دنبال تبلیغات برای یک جامعه کوچک است، تبلیغات در فضای باز یک روش مقرون به صرفه برای انجام آن است.

تأثیر فوری دارد.

اگر شخصی در حال حاضر برای آنچه که نام تجاری شما ارائه می‌دهد در بازار است و تبلیغ شما را میبیند، می‌تواند تأثیر فوری بر وی بگذارد.

مشتری احتمالی که تبلیغات در فضای باز را می‌بیند، اعم از تبلیغات روی بیلبورد یا اتوبوس، ممکن است متوقف شود. و از طریق شماره تلفن، ایمیل یا وبسایت واقع در آگهی با تجارت و کسب و کار شما تماس بگیرد.

اطمینان از اینکه تبلیغ شما در مکان مناسب قرار می‌گیرد از نظر تبلیغات در فضای باز بسیار مهم است. خصوصاً اگر می‌خواهید اولین تأثیر فوری را بر خریدار بگذارد، باید در مکانی باشد که بتواند بیلبورد و تبلیغات را بوضوح بخواند.

مشوق خرید است.

تنها هدف این تبلیغات این است که مشتری احتمالی را ترغیب به خرید کالای موردنظر خود کند. زیرا این چیزی است که آنها به آن نیاز دارند. یک تبلیغ به گونه ای استراتژیک قرار داده می‌شود که به سمت احساسات و وضعیت جسمی فعلی باشد.

هتل ها در بیلبوردهای حاشیه بزرگراه ها تبلیغ می‌کنند. زیرا مردم پس از رانندگی تمام شب احساس خستگی می‌کنند و به احتمال زیاد بدنبال مکانی برای اقامت هستند.

این شکل از تبلیغات بعنوان روشی برای تقویت جنبه های مثبت پیام تجاری با استفاده از وعده ارزشمند برآورده شدن نیازهای شخص مورد استفاده است.

تبلیغ محیطی

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی انواع تبلیغات محیطی بپردازیم و به صورت منصفانه به مزایای آن اشاره کنیم. امیدواریم که مفید واقع شده باشد. سپاس از همراهی شما با سایت آکادمی.

ترک یک پاسخ

منو نزدیک

راه های ارتباطی

آدرس: مشهد، بلوار قرنی، چهارراه مجد، مجتمع ضامن آهو، طبقه 7+، واحد 702
شماره تماس: 9150060027 - 09931726431