پرش به محتوای اصلی

حالت خدا در ویندوز 10 بسیار کاربردی و جذاب است؛ اما شما می‌توانید با ۳ روش حداکثر استفاده را از God Mode ببرید و کنترل بیشتری روی سیستم عامل داشته باشید.

حالت خدا در ویندوز ۱۰ به یک میانبر سیستمی گفته می‌شود که لیست گسترده‌ای از گزینه‌های کنترل پنل را در اختیار شما قرار می‌دهد. البته شاید حتی نگاه کردن به لیستی با ۲۰۰ گزینه سیستمی مهم برای برخی کاربران ترسناک باشد؛ اما در اختیار داشتن آن می‌تواند مفید باشد.

سایت آکادمی قصد دارد تا شما را با ۳ روش برای شخصی‌سازی God Mode آشنا کنیم که می‌تواند آن را بهتر از حالت پیش‌فرض کند.

حالت خدا در ویندوز ۱۰

مقاله حالت خدا در ویندوز 10

 

اگر تاکنون حالت خدا را فعال نکرده‌اید، تنها کافیست که یک پوشه را در دسکتاپ خود ایجاد کنید و آن را به شکل زیر نامگذاری کنید:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

این پوشه سپس به یک فایل میانبر تبدیل خواهد شد که اگر آن را باز کنید، می‌توانید لیست تمامی تنظیمات موجود در کنترل پنل ویندوز ۱۰ را مشاهده کنید. البته در هنگام تغییر این تنظیمات کاملا دقت کنید؛ زیرا برخی از آنها ممکن است سبب ناپایداری سیستم شوند. به همین خاطر بهتر است تنها مواردی را تغییر دهید که با آنها آشنایی دارید.

حالا که حالت خدا را فعال کردید، می‌توانید با استفاده از موارد زیر بیشترین استفاده را از آن ببرید.

کم کردن کلیک‌ها برای دسترسی به کنترل پنل

 

کم کردن کلیک‌ها برای دسترسی به کنترل پنل

 

یکی از مشخص‌ترین منافع این میانبر سیستمی، امکان دسترسی سریع به لیست قابل جستجویی از گزینه‌های کنترل پنل از بخش‌های مختلف ویندوز است. شما می‌توانید این میانبر را در منو استارت یا Quick Access قرار دهید تا کلیک‌های اضافه برای دسترسی به مهمترین ویژگی‌های سیستمی خود را حذف کنید.

پخش کردن میانبر‌های کاربردی در سیستم

 

پخش کردن میانبر‌های کاربردی در سیستم

 

هرکدام از موارد موجود در حالت خدا ویندوز ۱۰ به خودی خود یک میانبر است. به همین خاطر می‌توانید آيتم‌های مورد نظر را به صورت تکی به هر جایی از ویندوز که دوست دارید کشیده و ترکیبی از میانبر‌های ویژگی‌های پرکاربرد خود در بخش‌های مختلف ایجاد کنید.

شخصی سازی حالت خدا در ویندوز ۱۰

 

شخصی سازی حالت خدا در ویندوز ۱۰

 

پوشه حالت خدا را نیز می‌توان همچون هر پوشه دیگری در ویندوز مرتب کرد. شما مي‌توانید تنظیمات حالت نمایش و ترتیب آيکون‌ها را تغییر دهید و حتی برخی دسته‌بندی‌ها را به طور کامل پنهان کنید.

اگر روی هرکدام از گروه‌های موجود راست کلیک کنید، با گزینه‌ «Collapse Group» مواجه خواهید شد که به شما اجازه می‌دهد آیتم‌هایی که به آنها نیاز ندارید را پنهان کنید. با این کار شما می‌توانید کنترل پنل اختصاصی خود را داشته باشید.

وقتی که تمامی تنظیمات ویندوز را در یک لیست کوچک و قابل جستجو دارید، شخصی‌سازی و تنظیم ویندوز بسیار راحت‌تر خواهد شد. حالت خدا در ویندوز ۱۰ شاید تنها کمی فراتر از مجموعه‌ای از میانبر‌های سیستمی باشد؛ اما برای افرادی که هنوز با ویندوز آشنایی کافی ندارند، مفید است.

منبع : makeuseof

ترک یک پاسخ

منو نزدیک

راه های ارتباطی

آدرس: مشهد، بلوار قرنی، چهارراه مجد، مجتمع ضامن آهو، طبقه 7+، واحد 702
شماره تماس: 9150060027 - 09931726431