پرش به محتوای اصلی

ادیت ویدئو چیست؟

ادیت ویدئو و فیلم که به آن تدوین یا مونتاژ نیز گفته می شود، یکی از مهمترین مهارت های این روزها میباشد.

هر ویدیوئی که در شبکه های اجتماعی مختلف می بینید، دستخوش ادیت و تغییرات سیستمی شده اند. پس هنگامی که یک فیلم را رکورد و به سیستم خود منتقل می کنید، قبل از انتشار آن در فضای مجازی، به تدوین آن بپردازید.

 

تدوین گر کیست؟

یک فیلم پس از تولید به مرحله بسیار مهمی به نام تدوین نیاز دارد تا بتوان محتوای تصویری فیلم را ویرایش نمود. به همین جهت به تدوین فیلم، در واقع ویرایش فیلم نیز گفته می شود. البته این موضوع با استفاده از فناوری های روز عرصه دیجیتال صورت می گیرد.

ویرایش فیلم یعنی هنر و تکنیکی خاص، برای مونتاژ یا ایجاد یک دنباله منسجم از یک مجموعه تصاویر برداشت شده از فیلم.

تدوین و ادیت ویدئو چه کاربردهایی دارد؟

این روزها استفاده از تدوین و ویرایش فیلم کاربرد های بسیار متنوع و گسترده ای دارد. و تنها به خلق پروژه های تلویزیونی و سینمایی ختم نمی شود. بلکه می توان از آن در انواع پروسه های سینمایی یا مستند، انیمیشن یا حتی فیلمبرداری های عروسی مورد استفاده قرار داد.

تدوین ویدئو

وظیفه اصلی یک تدوینگر چیست؟

یک تدوینگر دارای وظایف متعددی است که می توانید با شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش تدوینگری، با آن ها آشنا شوید. اما در حالت کلی در ادامه این قسمت قصد معرفی و بررسی چند مورد از مهم ترین وظایف یک تدوینگر را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم.

  • یک تدوینگر باید بتواند به خوبی به تمامی نرم افزار های کامپیوتری مسلط باشد. تا بتواند انواع محتواهای صوتی و تصویری را به صورت مطلوبی به دست آورد.
  • برخی از نرم افزار های ویرایشگر در این عرصه می توانند تکه هایی از فیلم را جدا کنند و آن ها را با یکدیگر متصل کنند! یک تدوینگر باید بتواند با این گونه از نرم افزار ها نیز به خوبی کار کند.
  • او باید بتواند محتوای اصلی فیلم ها را مشخص و همچنین بخش های اضافی آن را حذف کند.
  • یک تدوینگر باید بتواند تمامی بخش های یک فیلم را در کنار یکدیگر قرار دهد. و در نهایت نسخه نهایی و اصلی یک فیلم را تولید کند.
  • او باید بتواند با استفاده از فناوری های دیجیتال عرصه خود، کیفیت فیلم را افزایش دهد.
  • و….

روش های تدوین

تدوین نیز دارای روش ها و فنون منحصر به فردی است. از مهم ترین روش های تدوین می توان به تدوین فیلم بر مبنای موقعیت، فرم، مفهوم و حرکت اشاره نمود.

تدوین فیلم

جمع بندی

ما در این مقاله به بررسی مفهوم تدوین فیلم و ادیت ویدئو، آشنایی با هنر تدوین و انواع آن پرداختیم. همچنین شما را با انواع روش های تدوین نیز آشنا نمودیم. سپاس از همراهی شما با سایت آکادمی.

ترک یک پاسخ

منو نزدیک

راه های ارتباطی

آدرس: مشهد، بلوار قرنی، چهارراه مجد، مجتمع ضامن آهو، طبقه 7+، واحد 702
شماره تماس: 05137237641 - 09931726431