پرش به محتوای اصلی

اجاره بیلبورد در مشهد

یکی از موثرترین روش های تبلیغاتی، بیلبورد است. چون بیلبوردهای تبلیغاتی در مناطق شلوغ قرار دارند. بدین صورت در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی بیشترین تعداد بازدید و برداشت را کسب می کنند. پیام تبلیغاتی فقط در حد چند کلمه کوتاه بر روی بیلبوردها طراحی می شود. بهتر است این چند کلمه به گونه ایی طراحی شود که کوتاه، آهنگین، گیرا و جذاب باشد. زیرا مخاطبانی که مشاهده کننده بیلبوردها هستند، معمولاً افرادی خواهند بود که سرنشین اتومبیل می باشند. به این معنی که با سرعت بالایی از مقابل بیلبوردها عبور می کنند. بنابراین فقط چند ثانیه برای دیدن پیام تبلیغاتی روی بیلبورد مهلت دارند. پس نوشته های بلند، قابلیت خوانده شدن سریع را ندارند.

برای اینکه بیلبورد تبلیغاتی در معرض دید عموم قرار گیرد و یا اینکه اجرای یک تبلیغات در روند و پیشرفت یک خدمات و کالا موثر واقع شود، مراحل مختلفی را از تقاضا تا اجرا پشت سر می گذراند. به همین دلیل سایت آکادمی برای آشنایی بیشتر مخاطبان با این سازه تبلیغاتی، اقدام به تهیه مطالبی در زمینه نحوه اجاره بیلبورد تبلیغاتی کرده است.

بیلبورد چیست؟

بیلبورد وسیله ای است که با قرارگیری در یک محل ویژه آگهی ها و اطلاعات خود را به دید مردم می رساند. در واقع همان تابلوهای تبلیغاتی بزرگ هستند که در کنار خیابان های اصلی یا اتوبان ها و جاده ها از فاصله دور دیده می شوند. دلیل اصلی جلب توجه از سوی عابران و رانندگان، بزرگی بیش از حد بیلبورد نیست. بلکه پیام و طرح هایی است که روی بیلبورد وجود دارد. اگر از این بیلبورد ها به درستی استفاده شود می تواند خیره کننده و تاثیر گذار باشد. به همین دلیل یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی بیلبورد، سرعت و کیفیت انتقال پیام است.

اجاره بیلبورد

ارائه فضاهای تبلیغات محیطی توسط چه سازمانی ارائه می شود؟

دولتی :

عموما شهرداری بعنوان مالک همه پیکره های موجود تبلیغات محیطی محسوب می شود. تنها مرجعی که مجوز تبلیغات شهری را صادر می نماید سازمان زیبا سازی شهرداری می باشد. این ارگان با برگزاری مزایدات عمومی از اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط برای ارائه پیشنهاد قیمت دعوت بعمل می آورد. شهرداری نیز بر اساس تقاضا قیمت ها را افزایش می دهد.

بیلبوردهای تبلیغاتی راه کسب درآمد پایدار جهت تامین هزینه های خدمات شهری است. یکی از راه های درآمد شهرداری از این طریق مرتفع می گردد.

خصوصی :

برخی از سرمایه گذارانی که قادر به ساخت تابلوهای تبلیغاتی هستند خود مالک سازه های تبلیغاتی بشمار می آیند. و فقط برای محل جانمایی سازه های تبلیغاتی و ساخت پل های عابر پیاده، نیاز به اخذ مجوز از سازمان شهرداری می باشند.

اداره راه و حمل و نقل پایانه ها :

برای اجاره بیلبوردها و فضاهای تبلیغاتی  حاشیه راه ها و پیشانی پل های عابر پیاده نیازمند مجوز از پایانه اداره راه و حمل و نقل پایانه ها می باشد. این اداره با برگزاری مزایده از افرادی که شرایط مربوط در این زمینه را داشته باشند پذیرش می کند. تعرفه تابلوهای تبلیغاتی در جاده ها بر این اساس تعیین می گردد.

  • تابلوهای تبلیغاتی بر روی ساختمان ها :

    برخی از مالکان ساختمان ها که محل ساختمان شان دارای دید مناسب برای تبلیغ می باشد دیوار یا بام خود را برای تبلیغ اجاره می دهند. برای این کار می بایست مجوزات لازم از سازمان زیباسازی شهرداری اخذ شود. معمولا بر اساس قیمت منطقه مبلغ اجاره توسط سازمان زیبا سازی اخذ میگردد. تبلیغات بر روی بام ها در چند سال اخیر از سوی سازمان زیباسازی شهرداری ها با محدودیت های زیادی همراه بوده است. تبلیغات بر روی پشت بام ها به دو صورت می باشد:

  • تبلیغ شخصی برند:

    منظور از تبلیغات شخصی همان تبلیغاتی است که بر سر در مغازها و مکان های تجاری در رابطه با فروشگاهی که صاحب برند است می باشد. معمولا هزینه اجاره کمتری توسط شهرداری اخذ میگردد.

  • تبلیغات تجاری بر روی بام ساختمان ها:

تبلیغات بر روی ساختمان های  در صورتی که تجاری باشد از طرف شهرداری محاسباتی با ضریب بالاتری را شامل میشود. معمولا با توجه به اینکه مالکان ساختمان ها هم خواهان اجاره هستند و با در نظر گرفتن هزینه زیاد شهرداری ها در سال های اخیر توجیه مناسب را نداشته است.

  • سازمان اتوبوسرانی :

در سالهای گذشته آگهی تبلیغاتی روی اتوبوس مستقیماً زیر نظر شرکت واحد اتوبوسرانی قرار داشت. بعضا هم هنوز در اختیار سازمان اتوبوسرانی می باشد و مشتریان برای عقد قرارداد میبایستی مستقیماً با اتوبوسرانی وارد مذاکره میشدند.

اما اخیراً ( از سال ١٣٩٠) این امر به شرکتهای خصوصی واگذار گردیده است. روال کار نیز به این صورت است که صاحبان کالاهایی که نیاز به تبلیغات دارند، بعد از اینکه مسیر و نوع اتوبوس ها رامشخص نمودند، اقدام به طراحی کار خود می کنند که قرار است روی بدنه اتوبوس چسبانده شود. اقدام به عقد قرارداد با یکی از شرکت های مجری تبلیغات اتوبوس می نمایند و سپس یک نمونه از کارشان را چاپ و روی بدنه اتوبوس اجرا می نمایند. در صورتی که طرح اجرا شده از نظر مشتری مورد تایید بود مابقی کارها به همان صورت چاپ و اجرا می گرد.

سازمان اتوبوسرانی هم از جمله سازمان هایست که در طی برگزاری مزایده های دوره ای پیمانکار جذب می کند. اساس پایه گذاری تعرفه ها هم از این طریق شکل می گیرد.

شرایط پذیرش پیمانکاران تبلیغات محیطی

پیمانکاران در واقع متقاضیانی هستند که در مزایدات بعنوان برنده و یا کسی که شرایط مزایده را پذیرفته محسوب می شوند. در مرحله بعد از پذیرش متقاضی برای تشخیص صلاحیت، واحدی به نام کمیته توانسنجی وجود دارد که مشخصات و سوابق پیمانکار را بررسی کند. همچنین گردش مالی که در طی سال های گذشته داشته را مورد ارزیابی قرار دهد و در نهایت نتیجه را اعلام می کند.
بعد از اینکه پیمانکار مورد تایید نهایی قرار گرفت، پیمانکاران حکم واسطه ای بین شرکت های تبلیغاتی و ارگان های مرجع (مانند شهرداری) می باشند. آژانس های تبلیغاتی برای اجاره بیلبورد های تبلیغاتی به این پیمانکاران مراجعه می کنند.

شرکت هایی که بعنوان پیمانکار متقاضی شرکت در مناقصه هستند می بایست دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوطه باشند.

مرحله تقاضا تا اجرا اجاره بیلبورد در شرکت های تبلیغاتی

این روزها اکثر برندها برای معرفی خود در بازار و آگاهی مخاطب نسبت به محصولات خود، اقدام به اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی در شهر خود می کنند. به همین دلیل اجاره بیلبورد تبلیغاتی دارای مراحل مختلفی شامل موارد ذیل می باشد:
اول: در فاز نخست صاحبین برند با ارائه طرح های تبلیغاتی به کانون ها و شرکت های مجری ایده خود را ارائه می دهند. سپس شرکت های تبلیغاتی با مشاوره دقیق برند و راهنمایی در مورد اینکه چه فضایی مناسب تبلیغات آن است، مشتری را توجیه می کنند.
دوم : مرحله دوم، مشتری را از فضاهای خالی و مناسب با طرح تبلیغاتی مطلع می کنند. پس از نتیجه گیری صاحب برند برای پیمان همکاری وارد مذاکره می شوند و قرارداد را منعقد می کنند.
سوم : در این فاز تابلوی تبلیغاتی با بررسی های دقیق از نظر میزان نور کافی در شب و نوع چاپ، ارزیابی، نصب و اکران می گردد.
چهارم : اینجا شرکت های تبلیغاتی موظفند که خدمات پس از فروش را به عهده بگیرند. بعنوان مثال اگر قسمتی از بنر تابلو تبلیغاتی دچار آسیب شود،مجری تبلیغاتی باید به آن رسیدگی کند.

اجاره بیلبورد

کاربرد بیلبورد های تبلیغاتی

بیلبوردها یکی از ساده ترین وسایل تبلیغاتی هستند. همچنین جایگاه ویژه ای در تبلیغات دارند. این سازه با بهره گیری از عوامل بصری در اندازه ها و نورپردازی های متنوع، بصورت ثابت یا متحرک در معرض دید قرار می گیرد. آنها جهت کاربردهای متعدد در فضای شهری و بین شهری نصب می شوند که عبارتند از:

ترک یک پاسخ

منو نزدیک

راه های ارتباطی

آدرس: مشهد، بلوار قرنی، چهارراه مجد، مجتمع ضامن آهو، طبقه 7+، واحد 702
شماره تماس: 9150060027 - 09931726431