پرش به محتوای اصلی

در این مقاله می خواهیم با استرابورد تبلیغاتی، اجزا، کاربرد و مزایای آن آشنا شویم. پس با سایت آکادمی همراه باشید.

استرابورد چیست؟

استرابورد ابزاری قدرتمند همچون بیلبورد می باشد که شامل یک پایه فلزی است. محتوای تبلیغاتی روی بنر چاپ و در این پایه فلزی جهت نمایش گنجانده می شود. یعنی در واقع کلیه کارکردهای بیلبورد را دارد. استرابورد از بیلبورد کمی کوچکتر است، و همین امر سبب می شود که بتوان در مکان های کوچک نیز این مدل تبلیغاتی را اجرا کرد.

این سازه در ابعاد 3*4 متر قابل پیاده سازی است. البته این مقدار با در نظر گرفتن ابعاد واقعی چاپ و نصب بنر، 2.80*3.80 متر می باشد. ارتفاع آن از سطح زمین چیزی حدود 6 متر است. به طور کلی استرابورد دارای دو فک مجزاست و هیچکدام از فک ها را نمی توان در راستای سازه به صورت عمود جابه جا نمود. فقط فک پایین به علت استفاده از سیستم بال اسکرو قابلیت تنظیم ارتفاع تا 15 سانتیمتر را دارد. این ویژگی، سبب تنظیم ابعاد بنر و رفع چروک ها می شود.

چهار بازوی گوشواره ای که در کناره های استرابورد هستند، می توانند بنر مندرج بر روی آن را از طرفین مهار و سطح بنر را صاف و عاری از هر گونه چروک نمایند. در این سازه دو عدد زیرپایی نیز برای اینکه تکنسین بتواند هنگام نصب روی آن قرار بگیرد، تعبیه شده است.

استرابورد تبلیغاتی

اجزای استرابورد تبلیغاتی

 • فک بالا و پایین برای ثابت نگه داشتن بنر
 • گیره های تعبیه شده در سمت چپ و سمت راست که برای ثابت نگه داشتن بنر بکار می روند.
 • ستون اصلی و فلزی سازه که در قسمت وسط قرار دارد .
 • پلیت و فونداسیون کف
 • نردبان تردد پشت سازه

اهداف نصب و اجاره استرابورد تبلیغاتی در محیط شهری :

1) کمپین برندسازی :

گاهی هدف یک تبلیغ علاوه بر فروش بیشتر ایجاد یک حس درونی در مخاطب است. بنابراین سعی می شود که تبلیغی خلاقانه ایجاد گردد، تا مخاطب با دیدن یا شنیدن نام برند یا محصول تبلیغ شده، حس درونی خوبی پیدا کند. این بدین معناست که معروفیت تنها بخشی از فرآیند برندسازی است. به طور کلی، تبلیغات به منزله دیده شدن و نزدیکی به مشتریان هدف می باشد. استرابوردهای تبلیغاتی می توانند این قابلیت را فراهم نمایند که در نزدیک ترین حالت ممکن بتوانید به مشتریان و مخاطبان مدنظر خود دسترسی پیدا کنید و نامی آشنا برای آنها باشید .

2) کمپین های ترغیب کننده فروش :  

در این روش می توان گفت هدف اکثریت تبلیغات فروش بیشتر محصولات است . صاحبین مشاغل می توانند کالاهای جدید خود را توسط استرابوردها به دیگران معرفی نمایند . ویژگی که استرابوردهای تبلیغاتی دارند قابلیت نصب سریع و نزدیک بودن تبلیغات به مخاطبین هدف می باشد .

3) کمپین های یادآوری کننده برند :

گاهی برخی از برندها مطرح و از قبل معرفی شده و برای همه مخاطبان نامی آشنا به حساب می آیند. اما به دلیل اینکه هر روز بر تعداد رقبا افزوده می شود، اگر برندهای نام آشنا هم دست به تبلیغ نزنند، نام برند آنها کمرنگ شده و از یاد می رود. بنابراین می بایست به صورت دوره ای و با استفاده از متدهای مختلف تبلیغاتی، برند خود را به سمع و نظر عموم برسانند و یادآوری کنند تا از یادها نرفته و همواره مشهوریت خود را حفظ نمایند. استرابوردهای تبلیغاتی به دلیل گستردگی و نزدیک بودن به مخاطبین هدف می توانند این وظیفه را به درستی ایفا نمایند. در ضمن قیمت استرابورد تبلیغاتی نسبت به سایر رسانه ها همچون بیلبوردها، مقروم به صرفه تر می باشد .

مزایای استرابورد تبلیغاتی :

 1. استرابورد یک سازه بسیار مقاوم بوده و به آسانی تبلیغات بر روی آن نصب می شود و در واقع سریع النصب بودن یکی از ویژگی های متمایز این روش تبلیغاتی است .
 2. ابعاد کوچکتر استرابورد نسبت به بیلبورد، سبب شده است که این سازه به راحتی در هر مکانی نصب شود .
 3. اجاره استرابورد نسبت به اجاره بیلبورد قیمت مرقوم به صرفه تری دارد .
 4. یکی دیگر از ویژگی های استرابرد تبلیغاتی قرارگیری آن در زاویه دید پایین تر و در راستای دید رانندگان در خیابان ها می باشد . همین عامل اثربخشی و کارآیی این رسانه تبلیغاتی را بالا می برد . زیرا از مهمترین هدف یک رسانه تبلیغاتی نرخ مشاهده آن است .
 5. گستردگی و تعداد بالای سازه استرابورد در خیابان ها ، میادین و معابر بیانگر قدرت این رسانه تبلیغاتی است .
 6. استرابورد تبلیغاتی شکل ظاهری فضای شهری را مخدوش نمی کند و اگر بدرستی نصب شود سبب زیباتر شدن محیط نیز می شود .
 7. کم خطر بودن استرابرد به دلیل سبکی و کوچک بودن سازه
 8. جایگزینی مناسب برای سازه های فرسوده تبلیغاتی می باشند.
 9. عدم محدودیت دید فضای شهری و آثار باستانی به علت ابعاد کوچک این رسانه تبلیغاتی
 10. منبع درآمدی برای شهرداری ها جهت بهره برداری از ظرفیت های خالی شهر در زمینه تبلیغات محیطی
 11. قابلیت نصب در هر مکانی
 12. صرفه جویی در مصرف برق بدلیل استفاده کمتر از لامپ های پرژکتور
 13. ابزاری مناسب برای اطلاع رسانی های عمومی در سطح شهر

ترک یک پاسخ

منو نزدیک

راه های ارتباطی

آدرس: مشهد، بلوار قرنی، چهارراه مجد، مجتمع ضامن آهو، طبقه 7+، واحد 702
شماره تماس: 9150060027 - 09931726431